Materiały eksploatacyjne

Przewijak na ścianę

Każdy rodzic małego dziecka wie, że opieka nad nim wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i chęci, ale również niezbędnego wyposażenia. Zdarza się jednak, że z dzieckiem trzeba wyjść do lekarza lub urzędu, a nawet spotkać się z bliskimi w restauracji lub wyjechać na wakacje. Takie sytuacje zazwyczaj stanowią prawdziwe wyzwanie, ponieważ trzeba szybko dostosować się do warunków innych niż domowe. Na szczęście coraz więcej miejsc dba o potrzeby matek z dziećmi, przygotowując dla nich kącik do karmienia oraz składany przewijak na ścianę, który potrafi bardzo ułatwić opiekę nad niemowlęciem.

Przewijak na ścianę – ułatwienie, które zachęca do wyjść

Chęć ułatwienia codziennych wyjść rodzinom z małymi dziećmi sprawiła, że wiele miejsc decyduje się na aranżację kącika do przewijania dziecka. Tradycyjny przewijak może jednak zabierać wiele miejsca, a jest wykorzystywany jedynie okazjonalnie, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przewijak na ścianę składany, który po złożeniu nie zabiera dodatkowej przestrzeni. Instalacja tego urządzenia jest bardzo ważna z punktu widzenia rodziców oraz często stanowi dla nich zachętę do wyjść z domu. Dzięki niemu możliwy jest wyjazd z niemowlęciem na wakacje, wyjście na obiad do ulubionej restauracji, a nawet załatwienie spraw w urzędach, kiedy nie mamy z kim zostawić dziecka.

Z punktu widzenia usługodawcy natomiast instalacja przewijaka jest ważnym krokiem zachęcającym gości do odwiedzin hotelu lub pensjonatu. Przed dokonaniem rezerwacji rodziny zazwyczaj pytają o dostępne udogodnienia, takie jak miejsce do zabaw dla dzieci, winda ułatwiająca poruszanie się z wózkiem, wyposażenie pokoju w łóżeczko dziecięce oraz przewijak na ścianę, ułatwiający pielęgnację maluszka. Niestety udzielając negatywnej odpowiedzi na te pytania, zazwyczaj na zawsze tracimy klienta, dlatego warto jest pomyśleć o przystosowaniu pokoi do rodzin z dziećmi. Przewijak ścienny nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu, a może stanowić ważne udogodnienie.

Jak jest wykonany składany przewijak na ścianę?

Każdy przewijak dla dziecka musi być wytrzymały, aby zagwarantować mu pełne bezpieczeństwo. Dlatego przewijaki wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają konstrukcji stabilność. Dzięki temu rodzice mogą położyć na przewijaku dziecko nawet o większej masie ciała, bez obaw o uszkodzenie sprzętu. Dobrej jakości przewijak na ścianę ściśle do niej przylega, co można zauważyć już na etapie rozkładania.

Dostępne w sprzedaży przewijaki na ścianę najczęściej są białe lub jasnoszare, dzięki czemu łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza. Ich zaletą jest kompaktowość, dzięki czemu po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i mogą być zamontowane nawet w niewielkich pomieszczeniach. Do wyboru mamy dwa rodzaje przewijaków:

  • pionowe,
  • poziome.

Bez względu na wybór oba zapewniają wygodę użytkowania oraz zamontowanie na dowolnej wysokości, dopasowanej do potrzeb opiekunów. Dodatkowym atutem jest wybór przewijaków automatycznych, które tuż po zdjęciu dziecka samoistnie się składają, co ułatwia czynności pielęgnacyjne. Aby natomiast przewijaki były w pełni higieniczne na ogół obok znajduje się dozownik ze specjalnymi jednorazowymi podkładkami, które rozkłada się na wklęsłym blacie, który zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Join The Discussion