Uncategorized

Suszarki do rąk elektryczne

Suszarki do rąk to sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience użytku publicznego. Stanowią one doskonałą alternatywę dla dozowników na jednorazowe ręczniki papierowe lub mogą być ich uzupełnieniem, które pozwoli dodatkowo rozładować kolejki w toalecie. Współczesne suszarki do rąk elektryczne to urządzenia wydajne oraz energooszczędne, dzięki czemu koszt ich zakupu szybko się wraca, a sprzęt nie wymaga dodatkowej konserwacji oraz wymiany wkładów, jak w przypadku ręczników papierowych.

Suszarki do rąk elektryczne – zastosowanie

We wszystkich przestrzeniach publicznych powinna znaleźć się ogólnodostępna toaleta, która zapewnia swoim gościom higieniczne oraz komfortowe warunki. Aby było to możliwe, należy zrezygnować z tradycyjnego mydła w kostce na rzecz mydła w płynie, pianie lub sprayu, a także z tradycyjnych ręczników bawełnianych na korzyść jednorazowych ręczników papierowych. Doskonałą alternatywę stanowią jednak dla nich suszarki do rąk elektryczne, które pozwalają osuszyć dłonie już w kilka sekund. Ich zaletą jest niski koszt eksploatacji, ponieważ nie wymagają regularnego uzupełniania wkładów, tak jak to bywa w przypadku dozowników na ręczniki. Suszarki do rąk elektryczne można spotkać w łazienkach w urzędach, biurowcach, placówkach medycznych, salach widowiskowo-sportowych, na siłowniach, u kosmetyczek, stomatologów, masażystów oraz w wielu innych miejscach, które każdego dnia odwiedzają setki osób.

Suszarki do rąk elektryczne – sposób wykonania

Dostępne w sprzedaży suszarki do rąk elektryczne wykonane są z plastiku lub stali nierdzewnej. Zaletą tych materiałów jest odporność na korozję w wilgotnych warunkach łazienki, a także wytrzymałość oraz łatwa obsługa. Współczesne dmuchawy wyposażone są w specjalny sensor ruchu działający na podczerwień, dzięki czemu uruchamiają się bezdotykowo w momencie, gdy podstawimy ręce pod urządzenie. Takie rozwiązanie pozwoliło wyeliminować problem krzyżowych zakażeń bakteryjnych, który pojawiał się w przypadku sprzętów obsługiwanych na guzik. Fakt ten nikogo nie dziwi, ponieważ każdy gość łazienki dotykając urządzenia, mógł pozostawiać na nim zarazki.

Oferowane suszarki do rąk elektryczne dostępne są w wielu klasycznych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy bez problemu dopasuje je do aranżacji swojej łazienki. Obsługa sprzętu jest niezwykle prosta, a dzięki lekko zaokrąglonym krawędziom łatwo utrzymać go w czystości.

Czy suszarki do rąk elektryczne są higieniczne?

Wśród suszarek do rąk można spotkać zarówno tradycyjne urządzenia, pod które należy podstawić do osuszenia mokre dłonie, jak i suszarki kieszeniowe. To właśnie to drugie, nowoczesne rozwiązanie zostało uznane przez ekspertów za bezpieczniejsze oraz bardziej higieniczne. Fakt ten wynika z konieczności umieszczenia dłoni w specjalnej kieszeni, w której powietrze porusza się z dużą prędkością, co pozwala szybciej osuszyć dłonie. Budowa kieszeni zapobiega jednak rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów wraz z powietrzem, które zatrzymywane jest w urządzeniu w przeciwieństwie do tradycyjnych suszarek.

Join The Discussion